olejomalby, relaxmonster, relaxační kresba

Proč slovo "amatér" není nadávka

a jak se můžete stát poloprofíkem (nebo i profíkem)

Jistě, když nám nešikovný instalatér špatně nebo nedbale připojí vodu a vytopíme si kvůli tomu byt, asi mu budeme spílat do amatérů i horších názvů. Ale kdo to je vlastně amatér?

Když zbavíme toto slovo emocí, je amatér člověk, který ke své činnosti nemá profesionální přípravu a tou činností se neživí. Dívali jste se někdy na Velkou pardubickou? Tam se běžně rozlišují závodníci na amatéry a profíky. Přitom ale jedou stejný dostih. :-)

Amatérská tvorba tudíž nutně neznamená, že jste mazalové. Znamená to, že jste nestudovali na výtvarné škole nebo u profesionálního umělce. Znamená to, že nejste v žádném formálním sdružení umělců a že se uměním neživíte. Nic víc.

Vaše MALBY - oleje, akvarely z živých i on-line kurzů

[print_circle_slider_plus_lightbox id="2"]

Možná si i vy myslíte, že nejste ti praví.

Že kultura a tvorba je záležitost vám na hony vzdálených nadaných jedinců. Že vaše místo je jen v roli diváka. Ano, umění nemůže dělat každý.
Ale kdo říká, že malby a kresby nadšenců nemohou být vášnivé, obdivuhodné a kvalitní?

A kdo říká, že se nemůžete časem promalovat i k tomu umění? Je to cesta.

Vydat se na cestu tvorby není jednoduché. Jakmile ale překonáte strach z "nedostatků" svých schopností, zjistíte, že toho umíte mnohem víc, než jste si mysleli.

Nedovedla jsem si představit, co za čtyři měsíce po vstupu do kurzu budu schopná nakreslit! Doteď se nad skicákem divím, jestli se mi to nezdá. Na začátku jsem se bála udělat čáru na prázdný papír, ale když z těch všech čar vylezl lidský obličej, začalo mě to moc bavit. Pak už prostě nemůžete přestat.
Martina Belfínováfinanční specialistka
Dobrý den, tak jsem nakonec podlehla a objednala si i poslední eBook, co nemám, tj. dovolenkový mořský :-) Děkuji - za všechno, za tipy, za články, za informace o výstavě, nejspíš už od dalších víte, jak to podporuje v člověku pocit, že si klidně může dovolit zapomenout na trapné chvilky v hodinách výtvarky v dětství a klidně si může troufnout myslet si o sobě, že je na cestě k nějaké formě umění - je to ohromně osvobozující, děláte skvělou práci!Krásný den a hodně zdraví, Bára
Bára Kozelková

Jak RELAXUJETE kresbou

RELAXUJ KRESBOU - soubor metod pro tvůrce i nemalíře už je v nabídce víc než rok. Relaxační kresba, jak ji učím já, už přinesla radost a uvolnění skoro 3000 lidem. A i když ne každý pošle své výtvory zpátky na ukázku, několik se jich tu přece sešlo:

[print_circle_slider_plus_lightbox id="24"]


The Gallery of RELAX MONSTERS

S relaxační kresbou jdou vyvádět nejrůznější věci. Na jaře 2016 jsem vyhlásila soutěž o nejhezčí fantaskní monstrum stvořené s pomocí relaxačních vzorů. Dopadlo to výborně!

Lucie Licková                                     Andrea Haková 

Eliška Bochová 

"Každé město je někdy šedivé, také vlasy šedavějí, občas prší i několik dní v řadě a stará přátelství někdy blednou. Byl právě takový den, když jsem na monitoru otevřel ebook Relaxuj kresbou. Začal se přede mnou odvíjet strhující příběh plný kouzel, který mi odhaloval jedno tajemství za druhým. Jana stvořila úžasnou knihu, která překonala má veškerá očekávání. Marně hledám nedokonalosti. Je to jako nečekaný zázrak. Vezme vás na dobrodružnou výpravu, kamkoli chcete. Vezme vás na cestu s tím nejmilejším doprovodem, jaký si dokážete představit. Po celou dobu vás bude příjemné hladit, jako když sluníčko hřeje tak akorát. Jana vás také nechá nahlédnout do svého malířského nitra. A činí tak s upřímností natolik odzbrojující, že si Vás prostě musí získat. Pokud čtete tyto řádky, máte před sebou možnost zažívat nekonečná dobrodružství vždy, když budete mít chuť vzít do ruky tužku. Sedím na terase a vidím svět plný barev, života. Obloha je zase modrá."
Tomáš Novákvedoucí vysílání, Hitradio Vysočina, www.radiovysocina.cz
Malování bylo pro mě vždy radostí, ale teprve když jsem začala chodit na kurzy s Janinou, začalo mít vše ten správný směr. Janča vás dovede vést - nenásilnou formou. Kolikrát, když se mi nedařilo a chtěla s tím "seknout", dovedla mě povzbudit a ukázat, jak dál. Mně osobně se na ní moc líbí její radost, jakou má z našich pokroků a úspěchů, její profesionalita a nezdolná energie. Pro mě jsou všechny hodiny velkou radostí a těším se, co pro nás zase přichystá.
Petra Bucková

Chcete se mě na něco zeptat?

Ráda vám odpovím na e-mailu jana@janacardova.cz, telefonu 739 64 00 19 nebo na FB stránce www.facebook.com/janacardova.atelier/.

Mé formální údaje jsou:
Jana Cardová, Vinická 1603/9, 323 00 Plzeň; IČ: 03510981

Najdete mě v DEPO2015, Presslova 14, 301 00 Plzeň