Startujeme pravidelné výtvarné výzvy!

Už dobrých pár měsíců naše společná tvůrčí skupina Cesta od tvořílka k umělci>> doslova valí a plní se úžasnými kresbami. V poslední době se nám tam rozšířil takový nešvar…. Ale houby nešvar, rozšířila se absolutně skvělá věc, kterou teď budeme dělat pravidelně a zapojit se můžete i vy! :-)

Skvělá Veronika Šiflová nás všechny inspirovala a vytvořila Výtvarné výzvy, které vám pomůžou, když nevíte co malovat. Je to sranda, je to zábava a je to zkrátka parádní! Přečtěte si její článek Ohlédnutí za prosincovými výzvami a zjistěte, jaká 4 témata jsme zvolili na únor. ;-)

Verča: Někdy mám pocit, že můj roj myšlenek a nápadů, který se mi tvoří v hlavě, mi vylétne vším tím přetlakem ušima ven. Jak jen je správně ztvárnit na papír? Někdy prostě musím. Popadnu skicák a čmárám, jak tomu odborně říkám. Než se k náčrtům občas vrátím zpět, zapomenu, co jsem tím vlastně chtěla říci a vyjádřit. Často dělám i popisky, jaká barva, jaký zentangle vzor. I po pár měsících se mi myšlenka stále líbí. Dokonce vím, jak jsem ji chtěla zprvu zpracovat. Dám se do díla, překresluji, tvořím bez přestávky, aby mě náhodou nezradila v polovině má múza. Tak, je hotovo a název?

Stává se vám to také?

Druhá varianta.

Když mě někdo poprosil, jestli bych nenakreslila určitý obrázek dalo mi obrovskou práci na zadané téma něco vymyslet a nakreslit. Chytit tu správnou myšlenku. Nic mě nenapadalo.

V jiný čas a jinou dobu.

Surfovala jsem po síti a zachytila inktoberovou výzvu, kde se vlastně každý den kreslí na předem určené téma. Bohužel byl listopad a výzva skončila. Ovšem hned další rok, mě to chytlo neuvěřitelným způsobem a já zjistila, že se mi kreslí na zadané téma líp a líp. Hned několik variant. Nápadů přibývalo, obrazotvornost se rozvíjela a osvojila jsem si procvičováním určité prvky a návyky. Je to takové každodenní cvičení a pro mě se stalo relaxem a rituálem.

Jakmile jeden den neotevřu skicák a neudělám alespoň čárku mám absťák. Vzpomněla jsem si, že někteří v kreslící skupině na Facebooku>> říkali, jak je opustily múzy. Proto mě napadlo zkusit vyhlásit výtvarná témata i tam.

Přeci jen, když je zadán určitý úkol, vybavují se představy lépe. Zvolený měsíc byl ideální ke zkoušce. Kouzlo Vánoc, více volného času, advent. Druh společných témat jsem neladila vyloženě do spojitosti s Vánocemi. Chtěla jsem, aby se zapojilo více lidí. Stromečky a betlémy na nás vykukovaly z různých obchodů i vyzdobených náměstí. Také se nezačínalo kreslit první prosincový týden, ale až druhý.

V anketě jsme si zvolili společně 4 témata :

  1. Anděl

  2. Souhvězdí

  3. Plameňák

  4. Barvy

Prvních dvou témat se zúčastnilo nejvíce lidí. Bylo těžké vybrat od každého tématu jeden obrázek:

Anděl – Gábinka Bábína

Souhvězdí – Petra Křídlová

Plameňák – Lenka Roubalová

Barvy – Monika Vrančíková

Myslím, že tématický prosinec splnil veškerá má očekávání. Byla jsem překvapená kolik se zapojilo lidí. Kolik vydrželo kreslit až do úplného konce celého měsíce. Líbí se mi dívat se na všechny vaše výtvory. Jejich zpracování a uchopení zadaného tématu. Jsem nadšená z každého dílka a těšila jsem se týden co týden na jejich zveřejnění. Na použití různých kreslících technik, od tužky přes pastel zpět k barvám. Dokonce jedno téma bylo zpracováno i keramicky.

Anděl – Ida Menšíková

Ta různorodost stylů. Nádhera… Chtěla bych všem moc poděkovat, že se zapojili a zároveň je dle časových možností vyzvat třeba k výzvě další, únorové. Pojďme nesedět u počítače a televize, pojďme něco tvořit…

 

TÉMATICKÉ VÝTVARNÉ VÝZVY
pravidla:

  1. Vše se odehrává v naší kreslící skupině na Facebooku. Přidejte se >>
  2. Výtvarná výzva je vždy na jeden měsíc, během kterého kreslíte nebo malujete na 4 zadaná témata. Technikou jakou máte rádi, podle svého. Hlavní je se uvolnit, užít si to a hlavně: JÍT DO AKCE! :-)
  3. Témata vybíráme ve společném hlasování ve skupině před začátkem nového měsíce.

A CO BUDEME KRESLIT V ÚNORU?

Přidejte se do Facebookové skupiny Cesta od tvořílka k umělci a kreslete také! >>

admin

Jsem malířka a lektorka, která miluje olejomalbu a relaxační kresbu. Zkoumám svět skrze své obrazy a i vás naučím malovat a kreslit v projektu "Od tvořílka k umělci"

Napsala jsem pro vás eBook zdarma "Jak snadno přetvořit stres v krásnou kresbu" a "Relaxuj kresbou."

Zamilovala jsem si on-line kurzy, a tak se mnou můžete tvořit i na dálku. Pomůžu vám vypěstovat v sobě tvůrce.

Vydejte se se mnou na cestu, kde budete překvapovat sami sebe!

Napsat mi můžete na jana@janacardova.cz nebo mrkněte na facebook.

Komentáře