Chcete nakreslit něco krásného a zastavila vás myšlenka, že kreslit neumíte?

Cítíte se občas vyčerpaně a bez nálady?


POVÍM VÁM TEĎ TO, NA CO SE MOŽNÁ NEODVAŽUJETE POMYSLET:

 • 1
  I v případě, že jste nikdy pořádně nekreslili, jste schopní vytvořit úžasnou kresbu. Vážně.
 • 2
  Pomocí kresby můžete snadno ovlivnit svojí náladu - zahnat smutky, vypustit vztek nebo dočerpat energii.

I práce, která vás baví, i rodina, kterou milujete, vás mohou někdy unavit. Tak to je a je to normální. Znám to. Sejde se moc drobných starostí, příliš věcí, co je třeba vyřídit a člověk běhá po obchodech, po úřadech, po kancelářích jako motorová myš. Někdy prostě jen dlouho prší a člověka přepadne smutek.

Stačí ale malá, správně načasovaná pauza a sprint v hlavě se zastaví, v práci dokončíte všechny úkoly snadněji a venku se to zdá zase o něco barevnější a přívětivější. Chce to jen vědět, jak, kdy a čím si pomoci. A právě to vás v Relaxuj kresbou učím.

 

Jsem Jana Cardová

malířka a vaše osobní lektorka. Jsem tu od toho, abych vám pomáhala rozvíjet váš talent.

Miluji nadšení lidí, když se jim podaří namalovat nebo nakreslit něco, o čem si mysleli, že nikdy nezvládnou. Proto žiju, tvořím a připravuji workshopy napříč tématy celé výtvarné kultury. Kurzy, na kterých i vy zjistíte, že vaše schopnosti jsou mnohem větší, než jste si kdy mysleli. Nekecám. 🙂

Pro vás, budoucí tvůrce, dnes píšu eBooky a články, pořádám osobní i on-line kurzy a těším se z každé vaší nové vytvořené věci.


eBook

SOUBOR METOD PRO TVŮRCE I NEMALÍŘE

vás naučí, jak odpočívat a tvořit zároveň


CO KONKRÉTNĚ VÁM PŘINESE:

 • BUDETE UMĚT OVLIVŇOVAT SVOJÍ NÁLADU
  To znamená, že když budete vyčerpaní, dokážete si zas nalít energii do žil, zklidnit se, když budete naštvaní, tvořit, i když jste se předtím cítili vyhořele. Chaotikovi pomůže nastavit řád, perfekcionistu naučí uvolnit se.
 • BUDETE MÍT SKVĚLÝ ZÁKLAD PRO DALŠÍ KRESLENÍ
  Co takhle použít relaxační vzory pro větší obraz nebo třeba na různá přání? Je obrovské množství tvůrčích možností, kterými se můžete dál vydat a rozjet kreativitu vlastním originálním směrem.
 • NAUČÍTE SE VYTVÁŘET DÍLKA, KTERÁ PŘINESOU RADOST NEJEN VÁM, ALE I VAŠEMU OKOLÍ
  Není nic hezčího, než když uděláte radost někomu dalšímu. Už slyšíte větu: "Páni, to je nádherný! Tos kreslil/a?" 🙂

Obrovskou radost mám z e-mailu paní Evy:

(Je skvělá zpráva, že RK funguje i na závažnější problémy. Pro velmi osobní povahu sdělení jsem neuvedla celé jméno.)

Na Vánoce jsem si přála Vaši relaxační knihu pro svoji sestru (42 let), byť jsem se obávala, že peníze vyletí komínem. Dlouho bylo ticho, pak jsem jednou přišla na návštěvu a nebývale se mnou vydržela u dispozic a kreslení 3 hodiny. Dnes mi její syn poslal, do čeho se pustila sama. Na člověka, který je několik let mimo práci, doma bez hlavního zájmu o cokoliv a takřka "nepustil hadr z ruky", je to super! Mám radost. Vymyslela jsem, že až bude obrázků aspoň 60, uděláme z toho koláž... Každý člověk má skrytý potenciál, i když se zdá, že už má jen své nutkavé obsedantní návyky... Moc se těším, že bude pokračovat. Díky! Mějte se moc hezky, snad Vás potěším a podpořím ve Vaší práci, na mě to funguje. 🙂 🙂

Eva K.

PŘEDSTAVTE SI, ŽE BUDETE MÍT NÁSTROJ
NA REGULACI SVÝCH NÁLAD.

Nepříjemný telefonát v práci, který vás vytočí, dlouhá firemní porada, na které se vás někdo rozhodl nudou zabít, pocit vyhoření po náročném dni i šedivý smutek, když pořád prší, nic z toho už vás na dlouho nedostane.

Odpočívejte a tvořte zároveň.

Je to elektronická kniha. To znamená, že ji dostanete mailem jako soubor (.pdf), uložíte ji do svého počítače nebo tabletu a budete ji číst tam. Spíš než kniha to je služba - oproti klasické knížce má tu výhodu, že se mnou jako autorem máte bezprostřední kontakt, můžete se kdykoli na něco zeptat a já se vám budu věnovat. Můžeme vaše kresby konzultovat.

Elektronická kniha také obsahuje webové odkazy, takže můžete kliknout přímo na text ve stránce a přejít tak automaticky na další zajímavé informace, aniž byste je museli sami vyhledávat.

Jak to uvnitř eBooku vypadá?

 

Úplně původně jsem chtěla vytvořit eBook na úplně jiné téma. Neuvěřitelně jsem se s tím ale prala, chtěla jsem vám nabídnout něco výjimečného a nápady nepřicházely. Začala jsem tedy spontánně kreslit relaxační obrázky, abych si trochu pročistila hlavu. Když jsem se pak podívala, jak se vedle mě nahromadily kresbičky, najednou ke mně téma přišlo úplně samo. 🙂

Napadlo mě: "Propána! To je přesně to pravé! Všichni se občas potýkáme s podobným problémem a návod na využití relaxační kresby bude možné využít všude, bude z něj mít užitek kreativec stejně jako učitel, finanční poradce nebo každý jiný člověk, který občas potřebuje vypnout. Pomůže mnohem více lidem, než třeba specifická knížka o akvarelové malbě."

Začala jsem tedy více studovat, co a jak na moji náladu působí, zkombinovala všechny své vědomosti a odbornou teorii
a vytvořila obsah, kde mimo jiné najdete:

 • NÁVODY NA 32 VZORŮ, KTERÉ SE NAUČÍTE KRESLIT A POUŽÍVAT
 • 3 KRESEBNÉ TECHNIKY, KTERÉ DOKÁŽETE KOMBINOVAT
 • NÁVOD, JAK VYTVOŘIT ORIGINÁLNÍ KRESBY KROK PO KROKU

I KDYŽ TO VYPADÁ, ŽE  UMĚT OVLIVŇOVAT SVOJÍ NÁLADU JE VĚC PŘÍJEMNÁ, ALE NE ÚPLNĚ DŮLEŽITÁ,
NENÍ RADNO TO PODCEŇOVAT.

Sama jsem docela workoholik a také často trpím smutkem, mám fóbii ze slimáků. Dnes a denně se přesvědčuji, o kolik mám věci snadnější, když dokážu více pracovat s emocemi.


Možná si teď říkáte:

JÁ ALE VÁŽNĚ NEUMÍM NAKRESLIT ANI RYBIČKU!

TO NEVADÍ! Vy opravdu NEMUSÍTE UMĚT KLASICKY KRESLIT. Proč? Protože základem jsou abstraktní vzory, které se kreslit naučíte, a ty pak kombinujete. Nebudeme kreslit ani zvířata, ani předměty, nic určitého, co byste museli dopředu umět.

KRESLIT UMÍM, JE EBOOK NĚCO PLATNÝ I UMĚLCI?

Podle mě ANO. Na mě osobně totiž relaxační kresba také působí. Myslím si, že alfou a omegou je zde to, že NEMUSÍTE VYMÝŠLET TÉMA ani FORMU. Zní to možná divně, ale vy eliminujete kreativní složku - to vědomí, které přemýšlí nad zlatým řezem, nad tím, co má kresba vyjádřit. Necháte se vést svým podvědomím a právě to vám přinese příjemnou úlevu.


GARANCE 30 dní


Peníze neleží na ulici. "Relaxuj kresbou" jsem psala pro vás, a chci, aby když si ho zaplatíte, byl vám opravdu užitečný.

Při nákupu přes internet máte ze zákona 14 dní na vrácení peněz, ale já si myslím, že než jej přečtete celý, a hlavně, než si vyzkoušíte vše nakreslit, budete potřebovat času mnohem víc. Máte tedy ode mě 30 dní garanci vrácení peněz.

Pokud zjistíte, že Relaxuj kresbou pro vás nebyla dobrá volba, pošlete mi do 30 dnů od doručení e-mail na adresu jana@janacardova.cz, kam napíšete, že odstupujete od smlouvy a chcete vrátit peníze. Ty pošlu zpět na váš účet.

Toto není ale vše!

Teorie sama o sobě nikdy nemůže stačit. Proto vám k eBooku přikládám
PRACOVNÍ SEŠIT jako BONUS ZDARMA.

Tento pracovní sešit v hodnotě 200,- Kč vás povede krok za krokem při trénování kresby vzorů. Ušetří vám práci s rýsováním pomocných sítí a bude trošku napovídat.

Můžete si jej doma vytisknout a začít pohodlně pracovat.


Celý rok, co je eBook na světě, mi chodily nádherné zpětné vazby. Ráda bych se s vámi o některé z nich podělila.

Co na Relaxuj kresbou říkají čtenáři:

Lucie Licková                                     Andrea Haková 

"Tedy musím uznat, že Vaše knížka je opravdu moc krásně zpracovaná, vzory jsou srozumitelně vysvětlené, popsané, i varianty, no prostě moc fajn. Je to ohromný počin pro začátečníky. Knížka B. Krahuly je sice taky moc dobrá, ale pravdou je, že některé pasáže jsou poněkud hůře pochopitelné, byť tam autorka vkládá i určité filosofické přístupy k tvorbě vzorů a vůbec kompozice, a pro lidi, kteří chtějí rychle zvládnout základy a postupy při kreslení základních vzorů, to nemusí být zrovna to pravé. Každý to prostě vnímá jinak. Ve Vaší knížce je vše zcela jasné, srozumitelné, názorné, kroky jsou logické, opravdu se mi moc líbí. Vaši e-knihu doporučím členkám Zentangle Art CZ, aby si ji zakoupily."

Marie Tvrdíkovápřekladatelka, věnuje se tvorbě Zentangle

"Mohla bych tu psát, jak je ebook krásně a prakticky sestavený, kolik hodnotných informací přináší a jak se díky němu i úplný neumětel naučí vyjadřovat pomocí malých krásných kresbiček. To vše je sice pravda, ale za sebe vidím mnohem větší hodnotu ebooku jinde. Jana má totiž krásnou duši a ta se vlévá do každého slova a každičkého obrázku. Už jen čtení hladí po duši a vy máte pocit, že s vámi autorka sedí u stolu, vede vám trpělivě ruku a podporuje vás u každé nakreslené čárky."

Veronika Hurdováautorka blogu Krkavčí matka, spisovatelka; www.krkavcimatka.cz

"Každé město je někdy šedivé, také vlasy šedavějí, občas prší i několik dní v řadě a stará přátelství někdy blednou. Byl právě takový den, když jsem na monitoru otevřel ebook Relaxuj kresbou. Začal se přede mnou odvíjet strhující příběh plný kouzel, který mi odhaloval jedno tajemství za druhým. Jana stvořila úžasnou knihu, která překonala má veškerá očekávání. Marně hledám nedokonalosti. Je to jako nečekaný zázrak. Vezme vás na dobrodružnou výpravu, kamkoli chcete. Vezme vás na cestu s tím nejmilejším doprovodem, jaký si dokážete představit. Po celou dobu vás bude příjemné hladit, jako když sluníčko hřeje tak akorát. Jana vás také nechá nahlédnout do svého malířského nitra. A činí tak s upřímností natolik odzbrojující, že si Vás prostě musí získat. Pokud čtete tyto řádky, máte před sebou možnost zažívat nekonečná dobrodružství vždy, když budete mít chuť vzít do ruky tužku. Sedím na terase a vidím svět plný barev, života. Obloha je zase modrá."

Tomáš Novákvedoucí vysílání, Hitradio Vysočina, www.radiovysocina.cz

"Od malička žiji s tím, že neumím vůbec malovat. Moc jsem proto nevěřila, že by mi Relaxuj kresbou mohl pomoci vytvořit pěkný obrázek. Ale opak je pravdou. Je plný neuvěřitelně propracovaných návodů, jak se naučit kreslit různé vzory a jak docílit krásného obrázku. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých možností, jak si pomocí čárání do bločku mohu uvolnit emoce. E-book doporučuji všem, kdo mají touhu se naučit něco nového, ať už jen tak pro radost, nebo aby se dokázali cíleně uvolnit. Vzniklé obrázky jsou naprosto úžasné a udělají každému tvůrci velikou radost."

Míla Martínkováblogerka; www.milamartinkova.cz

Eliška Bochová 

Vezměte od teď svoji náladu do vlastních rukou.

Máte nějaké dotazy?

Napište mi na email jana@janacardova.cz nebo zavolejte na 739 640 019 a já Vám ráda odpovím.

Abyste si s hlavou plnou kreativních nápadů mohli hodit nožky nahoru,
Vám přeje Jana Cardová