[print_circle_slider_plus_lightbox id="8"]

jsem Jana Cardová, malířka a lektorka. Pomáhám vám, kteří toužíte malovat a milujete cestu neustálého vývoje k lepším a lepším obrazům. Pomáhám odbourat strach těm z vás, kterým kdysi někdo řekl, že malovat neumí, a přesto vaše srdce pro umění hoří. Ukazuji také, jak můžete použít relaxační kresbu v běžném životě tak, aby přihrála do těla energii při vyčerpávajících dnech nebo rychle zklidnila mysl ve stresové situaci. Naučit se ji v klidu můžete i vy, kdo nějaké extra výtvarné cíle nemáte.

A především, malovat a kreslit se mnou můžete on-line, z domova. Mám promyšlené on-line kurzy i eBooky, které vám zprostředkují co nejosobnější výuku, i když jsme od sebe kilometry daleko.


Ve své tvorbě jsem naprosto propadla vrstvené olejomalbě. Miluji její prosvítavost, to, jak musím přemýšlet, jak se barvy změní za pár let, i to, jak nádherně a přirozeně se dokáží spojit a napodobit realitu. Olejomalba je prostě královna! :-)

Ráda ve svých obrazech zkoumám samu sebe, svojí psychiku a její hloubky. Vždycky mě pobaví, jak na plátno vyleze často i to, co bych bývala chtěla nechat ukryté. Malovat pro mě znamená nastavit si zrcadlo.

Abych se nedržela pouze štětce, odpočívám při vytváření šperků. Aktuálně zběsile kroužkuji technikou chainmail a krásně u toho vypnu všechny ostatní myšlenky.

Pokud nebudu malovat, najdete mě nejspíš u koní, nahánět ve výběhu kachny nebo budu u ohně na folkové zpívané.

Prošla jsem světem profesionálním i světem hobby tvorby

Naučit lidi, že "tvořílek" může postupně po tomhle mostě projít a skončit u profesionální tvorby nebo někde po cestě. Vždycky ale s novými zkušenostmi a krásnějšími obrazy. Že nemusí zůstávat na startu a říkat si "na víc nemám". Většinou jsou totiž naše schopnosti větší, než si sami myslíme.

"Vymysli nějaký přitažlivý nový kurz, ale ať je to jednoduché, netrvá to víc jak dvě hodiny a hlavně, ať si pak lidi hodně nakoupí,“
slýchala jsem v hobby obchodě s výtvarným materiálem.

X

"Hele, ty děláš malířský kurzy pro amatéry, viď? Nedrtí tě to? Nechceš se dál zabývat uměním, než tady učit lidi malovat loďky a bůhvíco,"
říkal spolužák z výtvarné školy.


Je to takový souboj definic. Kdo je umělec? Co je kvalitní? Kdo je amatér? Kam až může zajít amatér? Kdy už jsem profesionál? Když to dovedu do extrému, svět profesionálního umění je vnímán jako elitní a podle mého se v poslední době až moc uzavírá do vlastní bubliny, kam "normální" lidé nemůžou už pomalu ani jako diváci. A druhý svět hobby vám říká, že sebehorší pomalovaný květník je přece "ruční práce" a "originál" a každý, kdo od vás chce nějakou kvalitu, vás jenom neumí docenit. Ale takhle to přece nechcem, že ne? :-)

POSTAVTE „TVOŘÍLKA“ NA STARTOVNÍ POZICI A POSTUPNĚ HO PROMĚŇTE V TVŮRCE!

Toužíte po tom udělat sochu? Tak zahoďte keramické zápichy do květináče a opravdu nakupte pár kilo hlíny!
Chcete namalovat obraz? Já vás to naučím! A zkrotíme spolu klidně i mistrovskou techniku - olejomalbu.

 

Když jsem pak z výtvarného obchodu odešla, řekla jsem si: A dost! Kultura je přece jedna a té bychom měli být součást všichni. Proč by se šikovní lidé z řad veřejnost nemohli hodnotně na kultuře podílet? Jde přeci jen o to správně je vést. Proč by měli být odsouzení do smrti se zabavovat nad vystřihováním papíru, spojováním korálků a ohýbáním plyšových drátků, když by chtěli možná víc? Odmítám podceňovat lidi!

Tvorba, ta opravdová, je naplňující nádherná věc, kterou můžete rozvíjet, neustále sami sebe překvapovat a realizovat své sny.

Aby byla vaše cesta za výtvarnou tvorbou co nejpohodlnější, připravila jsem pro vás eBooky a on-line kurzy a můžeme se vydat na tu cestu společně, na cestu Od tvořílka k umělci. Tenhle eBook je skvělý na začátek: