Na stránkách se právě pracuje. Všechno je mokré a taky gumuju. :-) Prosím o trpělivost. Děkuji. J.

JANA CARDOVÁ - OD TVOŘÍLKA K UMĚLCI


Proč sledovat stránky od Tvořílka k Umělci

Krásný den,

řekněme si hned v začátku, co je smyslem celých mých stránek. Proč se pouštím do podnikání a především: co vám můžu přinést.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vždycky jsem se ráda vzdělávala. Miluji nové informace a postupování vpřed v rozvíjení čehokoliv, co se ke mně dostane. Jako výtvarnice se, stejně jako vy, vyjadřuji vizuálně. Řeč barev a obrazů je mojí mateřštinou. Tak jako mě baví vzdělávat se, baví mě i předávat tyhle znalosti dál. Vám. Chtěla bych vám zprostředkovat ty nejzajímavější poznatky z různých kultur napříč světem i časem.

Také mi duše vždycky poskočí, když jsem svědkem toho, jak malujete nebo kreslíte a máte radost z toho, co všechno dokážete. Miluji, když jste překvapení sami ze sebe, a ráda tuhle vaší radost sdílím. Je to mým motorem a vášní. Pojďme se tedy rozvíjet společně. 🙂 Naše společné výtvarné aktivity jsem rozdělila do tří projektů:

Relaxuj kresbou

Projekt Relaxuj kresbou je v základu inspirován metodou Zentangle, ale dovolím si říct, že je ale mnohem víc. Snažím se tenhle styl kresby dívat trochu jinak a překračovat její hranice. Především vyzdvihnout relaxační účinky takového kreslení a obecně vliv na naši psychiku.

Líbí se mi na téhle technice, že ji zvládne opravdu každý. Naučíte se kreslit různé vzory a ty potom kombinujete. Člověk se na tom neuvěřitelně vyřádí a nemusí se přitom bát, že neumí realisticky kreslit.

Na druhou stranu, snažím se postupně propašovat do Relaxuj kresbou i výtvarné základy kresby i zabrousit do realistického kreslení. Prostě, abyste se rozvíjeli. 🙂

Mrkněte třeba na Balík relaxace >>

Olejomalba online

Olejomalba je mojí největší specialitou a láskou. Zvlášť vrstvená technika má tak široké možnosti, že je pořád co objevovat.

Zároveň není tak složitá, jak by se mohlo ze začátku zdát. Protože jsou barvy díky oleji mnohem vláčnější než třeba akryl, můžete překrásně jemně stínovat a mísit je dohromady až do zblbnutí. 🙂 Také se dobře opravují a přemalovávají chyby.

Olejomalba vám dovolí namíchat neuvěřitelné množství tónů a polotónů, až budete mít pocit, že jste se ocitli v úplně novém barevném světě.

Nemám úplně ráda snahy o hyperrealismus, jsem toho názoru, že od toho máme fotografii. Budu se vás snažit vést spíš k širšímu výtvarnému vidění, experimentování s barvami a tahy. Budeme se snažit vyhýbat především kopírování.

Někdo tvrdí, že kopírováním se člověk učí. Ale já si to nemyslím. Kopírováním se akorát zaseknete ve stylu někoho jiného, zacyklíte se a nikdy se nevyvinete dál. Budete se bát namalovat něco svého (protože to určitě nebude tak dokonalé jako ta vaše předloha). Jasně, v začátečnickém online kurzu olejomalby také začínáme malovat podle fotografických předloh, budu se ale snažit o to, abyste se nebáli od těchto předloh uhnout už v začátcích a ve výsledku vytvořili něco, kam dáte alespoň trochu sami sebe. Realitou se inspirujme a použijme ji pro náš jedinečný účel, pro náš jedinečný pohled na svět.

Vím, že to může být takhle na začátku trochu strašidelné. Protože kopírování je snadné, bezpečné. Nemusíte odhalovat sami sebe a schováte se za práci někoho jiného. Ale když to zkusíme jinak, vaše cesta bude možná trnitější, možná budete více chybovat, ale zároveň s každým malým experimentem poroste vaše výtvarné vidění a vaše vlastní osobnost. S každou vaší originální myšlenkou necháte každého kopírovače v prachu za sebou. A to za to stojí! 🙂

Aktuálně otevírám nový ročník olejomalby pro začátečníky, omrkněte to a pojďte se mnou na cestu výtvarného dobrodružství >>

Cestujeme za uměním

Cestujeme za uměním je můj úplně nový projekt. Hrozně ráda cestuji a svět je plný různých kultur a osobností, které nás mohou obohatit a inspirovat. A já to chci vidět. A chci vám vyprávět o tom, co jsem poznala.

Ze začátku bude tenhle projekt spíše o článcích na blogu, možná také prostřednictvím videí, časem bych ráda ke každé mé cestě zpracovala jedinečný krátký kurz, kde byste si vyzkoušeli různé techniky ze světa. Uvidíme, jak se to rozvine.

Zatím mám za sebou cestu do Amsterdamu, kam jsme se dvěma klientkami jely poznat dílo a prostředí Rembrandta van Rijna. A stálo to za to! Zpracuji fotky a videa a určitě vám všechno brzy ukážu.

Doufám, že jsem vás příjemně naladila, že jste se začali těšit, až začnete tvořit, a že se budeme vídat tady, na kurzech nebo třeba na Facebooku. 🙂 Janča

admin
Jsem malířka a vaše osobní lektorka. Miluji olejomalbu a ráda odpočívám při relaxační kresbě. Píšu eBooky a připravuji online kurzy, které vás budou bavit. Jsem ráda u toho, když objevujete, že jste šikovnější, než jste si mysleli. :-)
Komentáře