Když dostanete nevyžádanou STOPKU

Když dostanete nevyžádanou STOPKU

Dohnali mě doktoři. Nebo lépe, dohnala jsem se do nepříjemné situace sama tím, že jsem neřešila věci včas. Znáte to. A tak teď v pauzách mezi lékařskými ošetřeními ležím v posteli, jsem naštvaná a nechce se mi ale vůbec NIC!

Nikdo se mě nezeptal, jestli je vhodná příležitost odložit maily a napsat omluvnou automatickou odpověď. Nebylo mi nic platné, když jsem říkala, že on-line kurz olejomalby je v polovině a že mám dalších tisíc věcí k dořešení. Dostala jsem stopku a bylo to. „Nazdar-bazar!“

Jaro propuká v plné síle. Po vleklém zimním období, které mi vždycky svojí absencí barev dává psychicky i fyzicky na frak, se venku konečně zelená tráva. Mladá třešeň na naší zahradě je celá zahalená bílými obláčky květů a pod ní se táhne ultramarínový koberec modřenců. Pupeny na jabloních pukly a rozvinuly se v krásné korunky prvních lístků. A já ležím zády k oknu a všechno mě bolí. Určitě znáte ten pocit zklamání, když vás něco nutí zůstat v situaci, která je nepříjemná a ve které být nechcete.

Říkala jsem si, jak já si přivolám alespoň část z té jarní energie sem k sobě? Ano, tušíte správně. Když jsem se trochu oklepala, sáhla jsem po tužce a papíru a jala se to všechno vykreslit. Že to funguje, víme. Jenže ouvej, ono to nestačilo. Potřebovala jsem transformaci, něco jiného než abstraktní vzory, něco víc. A černobílá je pořád černobílá.

Přidala jsem barvy a nechala jsem kolem sebe poletovat kolibříky a vážky, z mých rukou začali vybíhat koně a padat květy a dusný vzduch rozehnal třepot křídel.

kolibříkimg056

Už chvíli přemýšlím nad pokračováním knihy „Relaxuj kresbou“, která nás učí krok po kroku používat kresebné techniky k ovládání nálad >>. Prostřednictvím ní umíme vytvářet krásné abstraktní minikresby. A když jsem viděla ta hezká živá barevná zvířata, co se mi teď usadila na nočním stolku, řekla jsem si, že vám tuto krásu chci předat dřív. Abyste se i vy s nimi mohli těšit a uměli zas něco víc.

A tak mezi peřinami a náplastmi vzniká nový eBook. :-)

Kniha, která nás dovede od relaxační kresby k umění.

Co pro vás chystám? „Relaxuj kresbou“ nás naučil, jak kreslit vzory, naučil nás spoustu jejich variant i jak je mezi sebou kombinovat. Pokud ho nemáte, najdete ho zde>> (A nebojte, dostane se k vám správnou cestou, i když já ležím na lůžku.)

V eBooku „Od relaxační kresby k umění I“ se podíváme na tyto věci:

  • Naučíme se dát abstraktním kresbám barvy, aby k sobě hezky ladily.
  • Naučíme se, jak relaxační vzory spojit s akvarelem
  • Ukážeme si, jak pomocí abstraktních vzorů vymodelovat zvíře. Pozor! Tím nemyslím jen vyplnit obrys směsí vzorů, ale naučím vás, jak respektovat důležité linie zvířecího těla a jeho tvary, jak výsledek dobře vystínovat.
  • Naučíme se i trochu víc umělecky přemýšlet a já vám ukáži, jak zkombinovat zvířata do většího obrazu, který bude mít smysl. 
  • Jako velký bonus pro vás chystám publikaci „Tajemství vzorů“, kde zjistíte, jak to udělat, abyste už nemuseli pátrat po hotových zentangle vzorech.

Budete pak moci kreslit třeba toto:

[print_circle_slider_plus_lightbox id=“18″]

A pak, že nemocná v posteli nemohu být kreativní. :-) A už to, že pro vás něco tak pěkného chystám, je jistě polovina mojí léčby. Je to totiž výjimečný pocit.

Mějte se krásně.

Vaše Janča

admin

Jsem malířka a lektorka, která miluje olejomalbu a relaxační kresbu. Zkoumám svět skrze své obrazy a i vás naučím malovat a kreslit v projektu "Od tvořílka k umělci"

Napsala jsem pro vás eBook zdarma "Jak snadno přetvořit stres v krásnou kresbu" a "Relaxuj kresbou."

Zamilovala jsem si on-line kurzy, a tak se mnou můžete tvořit i na dálku. Pomůžu vám vypěstovat v sobě tvůrce.

Vydejte se se mnou na cestu, kde budete překvapovat sami sebe!

Napsat mi můžete na jana@janacardova.cz nebo mrkněte na facebook.

Komentáře