31 za 31 – Kdy jste naposledy kreslili každý den?

 

Dokážete si představit, že byste kreslili každý den? A setkali jste se už někdy s mezinárodní výzvou Inktober? Jedna z kreslířek mého on-line kurzu Prázdninový deník Veronika Šiflová se do ní s vervou pustila a inspirovala nás všechny!

 

1. Verčo, můžeš nám popsat, co je to vlastně Inktober? Kde jsi se s touhle výzvou setkala?

Inktober se pořádá jednou do roka a to v říjnu (October). Kreslí se každý den jedna kresba linerem nebo černou tuší na zadané téma. Jednotlivé kresby se sdílí na Facebooku či Instagramu hned ten den. Tahle Challenge výzva pochází z USA, ale s jistou to nevím. Během měsíce lze kresbami vyhrát i nějaké ceny, pokud jste ze Států. Tento rok se styl rozšířil i o digitální kresbu, kreslí se i barevně. Seznamy témat kolují na ten měsíc také různé. Já jsem si stáhla seznam témat z oficiálních inktoberových stránek. A výzvu jsem objevila během loňského roku na Instagramu. Zaujala mě a řekla jsem si proč ji příští rok nezkusit.

2. Kreslila jsi každý den. To je 31 kreseb! Skvěle jsi tím i rozproudila atmosféru v naší kreslící Facebookové skupině. Kde jsi na tohle vzala sílu? :-) Stalo se ti během října, že se ti kreslit nechtělo?

Celý říjen jsem poctivě kreslila a na Inktober jsem se připravovala už od začátku září. Začátkem září zveřejnili seznam témat a já už se nehnula bez svého inktoberového skicáku ani na krok =). Když jsem měla všech 31 témat po kupě, začala jsem přemýšlet jak je ztvárnit. Dělala jsem náčrtky, mazala a stále dokola. Snažila jsem se, aby kresby spojoval jednotný prvek a to zentangle vzor >>. 

No někdy jsem měla pocit, že už musím každého nudit a otravovat těmi každodenními obrázky =).

Během října se mi nechtěly kreslit jen 4 obrázky. Nevěděla jsem vůbec, jak je nakreslit, jestli jsem jejich význam opravdu dobře přeložila a pochopila. Někdy mělo přeložené slovo vícero různorodých významů. Týká se to obrázku číslo 3- pražený, 6-slintání, 23-zablácený a 24-kotleta, na ty jsem se opravdu netěšila. Ale přece to nevzdám kvůli pár dnům!

3. Zentangle může být i dost pracná záležitost. Kolik času ti asi zabral jeden obrázek?

Každý obrázek byl jinak náročný, jsem zvyklá si všechno předkreslovat tužkou i detaily vzorů, ale kvůli nedostatku času, jsem to asi u druhého obrázku vzdala a kreslila rovnou perem. Některý obrázek zabral 2 hodiny, některý 6.

4. A co čas? Kde jsi prosím tě našla každý den třeba tři hodiny navíc? Já bych potřebovala den alespoň o půlku delší a stejně bych nestihla všechno. :-)

Nejsem až tak časově vytížená. Za den prokreslím spoustu času. Ráno otevřu oči, uvařím kávu, vlezu si do postele se skicákem a kreslím, miluju tyhle chvíle (do práce chodím až odpoledne). S nikým bych neměnila.

5. Někdo u kreslení odpočívá, někoho zase baví, že může pořádně pustit svojí fantazii z uzdy a vyřádit se. Co přináší kresba tobě?

Asi obojí. Relaxuji a kreslením vyjadřuji své myšlenky a pocity. Našla jsem svůj styl, který mě baví, uklidňuje a naplňuje. Hlavou mi proudí spousta nápadů. V jeden den jsem schopná rozkreslit i pět výkresů, které postupně časem dokresluji. Mám v oběhu asi 3-4 skicáky, když mi zasychá jeden kreslím v mezičase do druhého. Díky kreslení, neznám nudu, mám svůj svět.

6. Plánuješ nějakou další podobnou akci? Třeba na prosinec? Můžeme se k tobě připojit?

Během října, kdy jsem své obrázky zveřejňovala ve tvé skupince na Facebooku, padl návrh, že bychom mohli něco podobného uspořádat. Tak jsem si řekla proč ne. Zveřejnila jsem seznam témat, bude to míň náročné. Je 14 témat a jedno bude na dva dny. Formát obrázku nechávám na každém jednotlivci. Někdo kreslí raději na větší, jiný na menší, to je nepodstatné. Jde o relaxaci a radost z kreslení. Všechno začne 1.12.2018, kdo chce, může se připojit, budu ráda.

pozn.: Ke kreslení se můžete připojit ve Facebookové skupině Od tvořílka k umělci. Kreslit budeme v prosinci 2018.

Díky, Verčo!

Všechny Veroničiny kresby najdete

na Facebookové stránce: https://www.facebook.com/blackandwhitependrawing/ a určitě se na ně podívejte, je to skvělý! :-)

A jestli se chcete taky naučit kreslit Zentangle jako Veronika,

mám pro vás parádní eBook Relaxuj kresbou >>
nebo ještě lepší on-line kurz Relaxuj kresbou >>  (Tam jsou totiž i videonávody!).

Obě varianty vás povedou Zentangle kresbou krok za krokem!


Ať se vám pěkně kreslí přeje Janča.

admin

Jsem malířka a lektorka, která miluje olejomalbu a relaxační kresbu. Zkoumám svět skrze své obrazy a i vás naučím malovat a kreslit v projektu "Od tvořílka k umělci"

Napsala jsem pro vás eBook zdarma "Jak snadno přetvořit stres v krásnou kresbu" a "Relaxuj kresbou."

Zamilovala jsem si on-line kurzy, a tak se mnou můžete tvořit i na dálku. Pomůžu vám vypěstovat v sobě tvůrce.

Vydejte se se mnou na cestu, kde budete překvapovat sami sebe!

Napsat mi můžete na jana@janacardova.cz nebo mrkněte na facebook.

Komentáře